I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach

Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce wydania: Poznań
Wykorzystanie okładki za zgodą wydawcy. ©Media Rodzina sp. z o.o. 2019

Autorki prezentują krótkie, napisane w czasu teraźniejszym biogramy dzieci, które w różny sposób przyczyniły się do zmiany otaczającego świata. Bohaterowie książki pochodzą z różnych czasów (zdecydowana większość urodziła się pod koniec XX wieku) i różnych miejsc, ale łączy je siła, która ma zainspirować niedorosłych czytelników. Biogramy takich osób, jak Helen Keller, Jan Mela czy Malala Yousafzai uzupełnia lista nagród, które otrzymali dziecięcych bohaterowie, a także posłowie Karoliny Grabarczyk poświęcone prawom dziecka i idei, która stała za stworzeniem książki.

Wśród inspirujących postaci pojawia się Anne Frank, której krótki biogram zawiera również informacje o dojściu Adolfa Hitlera do władzy, ukrywaniu się w tajnym aneksie przy Prinsengracht 263 w Amsterdamie i tworzeniu przez dziewczynę słynnego dziennika.